Повернутись назад

“Необхідно планувати майбутнє Херонського порту вже зараз”: офіційне звернення концесіонера

Опубліковано:28 Листопада, 2023

Повернутись назад

Вкритий мулом, пограбований ворогом та страждаючий від щоденних масованих обстрілів військами рф — таким є теперішнє Херсонського порту. Попри це, завдяки Силам оборони України та громадянському подвигу жителів міста, є можливість та спільне зобов’язання планувати його майбутнє вже зараз.
 
Для цього закликаємо Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України ТЕРМІНОВО включитися в процес обговорення основоположних засад, де повноважень компанії-концесіонера недостатньо. Не відкладати на післявоєнні часи, а мати до цього часу затверджений реальний механізм відродження порту – буде свідченням відповідальності усіх сторін.
 
Першим кроком, безумовно, має стати чітка оцінка збитків. За нашими спостереженнями через країну-агресора та її окупаційні війська втрачена або суттєво пошкоджена більшість майна. Опрацьовується критична необхідність обстеження та розмінування території. Відео: https://www.facebook.com/portofkherson/posts/pfbid0twAgD93KjSuz7nsab654ypnK74mniLy9nMP6ZQ5Lu5fnqdKmPkWXRWSK5tp6GdNsl?mibextid=YxdKMJ

ТОВ «Херсонський порт» після деокупації міста направив ініціативу в міністерство з проханням створити робочу групу з цих та інших питань. На жаль, нам відмовили, посилаючись на положення концесійного договору, якими не передбачена навіть така, стандартна, форма взаємодії у форс-мажорних обставинах. В цьому статусі компанія обмежена також у залученні додаткових коштів, зокрема кредитних, які потрібно буде спрямувати на відбудову.
 
Стає очевидним, що швидко запустити підприємство в роботу ВИКЛЮЧНО в рамках концесії буде неможливо. Не відмовляючись від неї, ми працюємо над додатковими формами, які потребуватимуть позиції Уряду та змін в чинні закони. З жодним співробітником з ініціативи роботодавця не розірваний трудовий договір, але цього недостатньо і кожен з них має право знати, що чекає на підприємство далі.
 
Віримо, що разом українцям під силу все.
Слава Україні! Слава місту-герою України Херсону та його жителям!