Повернутись назад

Концесіонер ініціює створення робочої групи за участю профільного міністерства та офісу «SPILNO»

Опубліковано:27 Січня, 2023

Повернутись назад

Враховуючи накази “Про закриття морських портів” https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0470-22#Text та “Про затвердження Переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією” https://minre.gov.ua/doc/doc/104, ТОВ “Херсонський порт” запрацює, коли перебування на його території знову стане безпечним, а судноплавство відновленим.

Щоб до того часу вже мати розроблений і затверджений механізм відновлення діяльності, компанія ініціює створення робочої групи по цих питаннях із Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України і Проєктним офісом з розвитку державно-приватного партнерства «SPILNO».

Станом на зараз ситуація залишається важкою. Місто — під щоденними обстрілами. Тож рух суден неможливий, як і проведення повноцінної інвентаризації майна та будь-якої господарської діяльності на території порту. Крім цього загальновідомо, що під час окупації міста на території розташування виробничих потужностей ТОВ «Херсонський порт» перебували військові формування збройних сил російської федерації. Попередній обсяг збитків та руйнувань великий і продовжує зростати, проте це не змінює планів компанії в майбутньому інвестувати в порт як об’єкт концесії, так і у місцеву інфраструктуру відповідно до підписаного договору.

«Попри все ми рішуче віримо в цей проєкт й успішне майбутнє героїчного Херсону. Ці відчуття залишаються незмінними з 2019 року, коли ми тільки подавали документи в рамках концесійного конкурсу. Наприкінці 2021 року, отримавши майно порту в управління, з чіткою стратегією розпочали модернізацію. Тепер з адаптованим в деталях планом хочемо повернутися до командної роботи на причалах тоді, коли це стане можливо та повністю безпечно», — заявляє керівництво ТОВ «Херсонський порт».

Нагадаємо, ДП «Херсонський морський торговельний порт» перейшов під управління компанії-концесіонера 24 грудня 2021 року. Протягом двох місяців до початку повномасштабної війни компанія-концесіонер встигла розпочати закупівлю нового обладнання та впровадження сучасних стандартів разом із запрошеними в команду провідними фахівцями галузі.